خدمات سرور

خدمات سرور

در آسام، ما به عنوان یک نیروی قدرتمند در زمینه میزبانی و مدیریت سرور، به ارائه راهکارهایی پیشرفته و سازگار با نیازهای متنوع کسب و کارها می‌پردازیم.

پاسخگویی سریع پشتیبانی عالی

مشاوره رایگان

  خدمات ارائه شده توسط آسام

  مدیریت سرور بهینه
  پشتیبانی فنی 24/7
  میزبانی وب با امکانات بی‌نظیر
  امنیت بی‌نظیر

  اهمیت سرور

  برای حفظ و نگهداری شبکه های کامپیوتری و سرورها نیاز به خدمات مستمر و تخصصی است. می‌توان گفت که سرورهای اصلی، رایانه‌های اصلی، و بعداً، مینی رایانه‌ها، تقریباً تمام وظایف محاسباتی را انجام می‌دادند، به جز تعامل با کاربر از طریق صفحه نمایش و صفحه کلید، که به سیستم مشتری واگذار می‌شد.

  موج اصلی بعدی سرورها شامل سرورهای مبتنی بر رایانه بود. از بسیاری جهات، این سرورها چیزی جز کامپیوترهای رومیزی بزرگتر و قدرتمندتر نبودند. چنین سرورهایی عموماً گران‌تر بودند و حافظه و فضای دیسک بسیار بیشتری نسبت به اکثر رایانه‌های سرویس گیرنده داشتند. هر سرور هنوز یک واحد مستقل با مادربرد، پردازنده، حافظه، درایو دیسک و منبع تغذیه خود بود. سرورهایی مانند این اغلب در اتاق‌هایی با تهویه مطبوع به نام اتاق سرور نگهداری می‌شدند و بعداً برای ذخیره‌سازی و دسترسی بهتر در قفسه‌ها پیچ می‌شدند.

  اهمیت شبکه

  سرور شبکه کامپیوتر، سیستمی است که منابع، داده‌ها، خدمات یا برنامه‌ها را از طریق شبکه در اختیار رایانه‌های دیگری که به عنوان کلاینت‌ها شناخته می‌شوند، می‌دهد. در تئوری، هر زمان که رایانه ها منابع را با ماشین های مشتری به اشتراک بگذارند، سرور در نظر گرفته می شوند. انواع مختلفی از سرورها از جمله وب سرور، سرور پست الکترونیکی و سرور مجازی وجود دارد. یک سیستم منفرد می تواند منابع را فراهم کند و همزمان از سیستم دیگری استفاده کند. این بدان معنی است که یک دستگاه می تواند همزمان سرور و کلاینت باشد.

  سرورها منابع شبکه را مدیریت می کنند. به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است یک سرور برای کنترل دسترسی به یک شبکه، ارسال یا دریافت ایمیل، مدیریت کارهای چاپی یا میزبانی وب سایت راه اندازی کند. آنها همچنین در انجام محاسبات شدید مهارت دارند. برخی از سرورها به یک کار خاص متعهد هستند که اغلب به آنها اختصاص داده می شود. با این حال، امروزه بسیاری از سرورها سرورهای اشتراکی هستند که مسئولیت پست الکترونیکی، DNS، FTP و حتی چندین وب سایت را در مورد یک وب سرور بر عهده می گیرند.

  خدمات پیاده سازی سرور و شبکه

  اغلب سیستم های کلاینت – سرور توسط مدل درخواست – پاسخ پیاده سازی می شوند، یعنی یک کلاینت درخواستی را به سرور ارسال می کند. در این مدل سرور برخی از اقدامات را انجام می دهد و پاسخی را به مشتری ارسال می کند، معمولاً با یک نتیجه یا تأیید. تعیین یک کامپیوتر به عنوان سخت افزار کلاس سرور به این معنی است که برای اجرای سرورها بر روی آن تخصصی است. این بدان معناست که از رایانه های شخصی استاندارد قدرتمندتر و قابل اعتمادتر است. اما خوشه های محاسباتی بزرگ ممکن است از بسیاری از اجزای سرور نسبتاً ساده و قابل تعویض تشکیل شده باشند